1. rsz
Ez az els rsze annak a cikksorozatnak, amely az asztrl-vilgot s a projekcis folyamatot mutatja be.
Ne feledjk ennek a vltozatnak az olvassa kzben, hogy ez volt az els ri prblkozsom, gy ennek az rsa kzben tanultam meg magt az rst.
letem nagy rszben az asztrlis skot tanulmnyoztam, az asztrlis formmban. Megksreltem - vatos megfigyelsek s kritikai gondolkodsmd tjn - megrteni, s - remlem - megvilgtani azt.
Kivtel nlkl mindenki elhagyja sajt testt alacsony energij kivetts ("projekci") formjban, amikor alszik. Ezt alvs kzbeni projekcinak nevezem. Az asztrltest nhny inch-re (1 inch = 2,54 cm) lebeg a fizikai test fltt, akr egy madzagon tartott luftballon. A fizikai test alvsi pozcijt veszi fel, s ennl messzebbre nem tvolodik. Amikor az asztrltest elklnlt, onnantl kpes lmokat ltrehozni. Ez az a termszetes alvsi/lmodsi folyamat, amelyet mindannyian ismernk. Ezalatt a vilgmindensg (Fld) kollektv (lom-)tudatban vagyunk. Ez az "lom-t" rtegekre oszthat. A szemlyisgnknek megfelelen (spiritulisan/morlisan/stb. fejlett valaki), olyan szintre fogunk megrkezni, amihez leginkbb kzel rezzk magunkat. Ezeket a szinteket kznyelven "sk"oknak nevezzk, vagy kztes skoknak. Ezzel a prhuzammal csak az az egy baj van, hogy amikor az egsz koncepci lnyegt prbljuk felfogni, teljesen sszezavar.
Hogyha ntudatodra brednk alvs kzben, s az fltt valami ellenrzshez is jutunk, mint az n. "tiszta lom" kzben, akkor mozoghatunk a szintek kztt. Habr van egyfajta ellenrzsnk ilyenkor a szintek megvlasztsban, de az igazi vals lt szintjre nem tudunk kerlni ezzel az asztrlis tudattal. Az lom-sk vagy asztrlsk sszevissza, minden-a-feje-tetejn vilgban talljuk magunkat, ahol minden lehetsges, de semmi sem valszn illetve elfogadhat.
Amikor az asztrlis nnk "teljesen tudatos" kivettst vgezzk akkor az a vals vilgba trtnik, nem pedig valami asztrlvilgba. Ez hossz ideig flrersre adott okot. Amit legtbben asztrlkivettsnek hisznek, az valjban "tiszta lom", ami teljesen mst takar.
Sok szerz lltja, hogy minden jjel a vilgban bolyongunk, asztrlprojekci (AP) segtsgvel. Ez egyszeren nem gy van. Az asztrlis valnkban a vilg elg magnyosnak tnik, alig tallkozunk msokkal, azok is inkbb csak a projekci s a ltrehozs kztes llapotban vannak. Ez akkor trtnik meg, amikor elvesztjk az ellenrzsnket egy tudatos testen kvli lmny sorn. Ezt Alice Csodaorszgban - effektusnak nevezem. Ez egy hathats akadly a nem megfelelen gyakorlott elme szmra.
Az asztrlis formnkban egy hihetetlenl ers "teremt" kpessggel rendelkeznk, amit ltalban lmok ltrehozsra hasznlunk fel. A fizikai vilg bilincseitl megszabadulva egsz vilgot teremthetnk, s gyakran meg is tesszk. Ez a kreatv kpessg a problma, s ez az oka sok, az APval kapcsolatos flrertsnek.
Az AP sorn ugyanolyan termszetes akadllyal tallkozunk, mint a pszichikai kpessgek brmely ms formjban. Az Alice-effektus a vals vilgba trtn projekci idtartamt legtbb esetben pr percre korltozza, kivve akkor, ha a gondolat- s energiaszintjeink fltt ers kontrollunk van. Ha nem volna ilyen akadly - gondoljunk csak bele -, emberek millii rpkdnnek a vilgon egsz nap, nem lenne magnlet, nem lennnek titkok. Ez egy boldogtalan vilg lenne, amelyben egyiknk sem lne szvesen.
Mi trtnik egy teljesen tudatos AP sorn, ha nem tudjuk kontrollni a tudatunkat s energi(i)nkat? Igen, az AP egy bizonyos pontja utn az lmny kicsusszan az ellenrzsnk all, s a jl ismert dolgok rossz helyen kezdenek feltnni. Ajtk, ablakok, btorok; j szobk jelennek meg, stb. A tudatalatti elmnk elkezdett "ltrehozni", vagy pedig az lmny tszik az lom-skra. Ettl kezdve mr semmi sem vals tbb, az egsz az lom-sk-szintek s a vals vilg msolatnak a keverke. Ide vetthetjk magunkat, s egsz addig hisszk hogy ez a vals vilg, ameddig valami nagyon oda nem illvel nem tallkozunk.
Mg egy dolog: a szintek keleti koncepcija; a fizikai, asztrlis, mentlis, buddhikus, atmikus, stb., nagyon is valsak. Kicsit azonban zavarosak ezek, s keverednek az asztrlprojekci nyugati koncepcijval. Ezek a tudatossg klnbz szintjei, nem pedig skok. Amikor AP-t vgznk, nem emelkedik a tudati szintnk, ez ugyanaz, mint amikor bren vagyunk. Ezek a "magasabb" szintek csak a tudatossg emelsvel rhetek el, nem lehet egyszeren csak gy oda projektlni. Ez az AP egy teljesen ms formja. n voltam ezeken a magasabb szinteken, s igen nehz megmagyarzni, elmeslni, inkbb meg kell tapasztalni ket. Norml esetben ezeket a szinteket mly meditci sorn tudjuk elrni.
Annak rdekben hogy elrjk ket, egy bizonyos kpessgre van szksg, amely lehet kifejlesztett, vagy velnk szletett kpessg.
2. rsz
Az asztrltest kivettse (AP, AsztrlProjekci) egy automatikus reflex, a testnkben s elmnkben rgzlve. Hogy mkdsbe hozzuk, hrom f felttelnek kell teljeslnie.
1. Annak a kpessge, hogy testnket 100%-ig relaxlt (ellazult) llapotba hozzuk, mikzben bren maradunk (ntudatunknl).
2. Kpesnek kell lennnk arra, hogy az (n)tudatunkat (annak kzppontjt)
kiemeljk a testnkn kvlre.
3. Elg mentlis s pszichikai energinknak kell lennie ahhoz, hogy fenntartsuk
az ellenrzsnket a projekci felett, s ne csusszanjunk t lom-llapotba.
Ezek egytt mkdsbe fogjk hozni az AP automatikus reflext egy teljes energij AP-hoz. Van nhny kisebb, nem ennyire lnyeges felttel is, amelyek inkbb az adott krlmnyektl fggnek.
Relaxci
El kell sajttanunk egy, a teljes testet ellazt gyakorlatot. Ha mr ismernk egy ilyet, az is meg fog felelni. ljnk le egy szkbe, s lazuljunk el. Kezdve a lbakkal, fesztsk meg majd laztsuk el ket. Folytassuk ezt a vdlival, combokkal, cspvel, hassal, mellkassal, karokkal, nyakkal s arccal. Nhnyszor ismteljk el, mgnem teljesen ellazul egsz testnk. Mlyen s lassan kell llegezni vgig a gyakorlat folyamn, hogy tudatosuljon a llegzet amint belp s amint elhagyja a testet.
Kpzeletbeli kezek
Kpzeljk el, hogy van kt kpzeletbeli keznk. Felfele mutat mozgssal simogassa magt ezekkel a kezekkel, a lbfejtl felfel a lbakat, jra s jra, egyms utn tbbszr. Prblja ellaztani a ket, s rezze, amint ellazulnak. Ezt a gyakorlatot kell ezutn folytatni a trzs kzppontjval, klns figyelemmel a csakrkra. Ez a kpzeletbeli kz technika segtsgnkre lehet a testnk klnbz pontjainak tudatszintjnek megemelsben is. Prbljon nmagbl minl tbbet (amennyit csak tud) ezekbe a kezekbe helyezni, kpzelni.
Energia emels
Amint a lbon felfel halad a mentlis (kpzeletbeli) kezeivel, kpzelje el, lssa maga eltt amint megfogja, megragadja azt az energit ami ott ramlik (a lbakban), s prblja flfel emelni nmagban. Ez a termszetes tja a benne raml pszichikai- (vagy let-) energinak. Kis gyakorlssal mris rezni lehet, amint ez az energia ott ramlik, folyik, bennnk. (rajtunk keresztl). Ez sz szerint feltlt , mint egy akkumultort.
Csakrk
Ezek elhelyezkedse:
1. a gerinc alapjnl, az nusz s a nemi szervek kztt
2. kicsivel a kldk alatt
3. "solar plexus" azaz napfonat, egy tenyrnyivel a kldk felett
4. szv-csakra a mellkas kzepe
5. a torok
6. homlok
7. korona-csakra, a fej teljes teteje, a hajvonal felett egy kicsivel.
Mretk kb. mint a kzfej, kivve a korona-csakrt, amely nagyobb.
Csakra-stimulci
A csakrk az energiatalakts kzpontjai. Minden csakra a bolyg nyers let-energijt alaktja t. Az energia-emels kzben, amit a kpzeletbeli kezekkel vgznk, kpzeljk el amint kinyitjuk a csakrinkat, ezeken keresztl emeljk tovbb s tovbb az energit, sorra a kvetkez s kvetkez csakrig, s gy tovbb. Ezt nhnyszor el kell ismtelni. Elszr taln semmit sem fog rezni, de a hatsa ettl mg megvan. Kis gyakorls utn pezsgs- vagy pulzls-szer rzs fog keletkezni a br alatt.
FONTOS: a gyakorlat utn, ppgy ahogy kpzeletben kinyitottuk, be is kell csukni kpzeletben a csakrkat.
Ellenrzs
Ezeknek a gyakorlatoknak a sorn folyamatosan ellenrizni kell az izmok llapott, s ha szksges, jra ellaztani azokat. ltalnos problma az energia emelse (testen bell felfel hzsa, emelse) kzben, hogy az izmok automatikusan megfeszlnek. Tartsuk szben: ezek a gyakorlatok mentlisak, a testnek kzben teljesen ellazultnak kell maradnia.
Pont-emels
Hogy az ntudata pontjt meg- (ki-) emelje, kpzelje el magt sajt maga eltt 1-2 lbnyira (kb. fl mter). NEM egy alakot sajt maga eltt. NMAGA van a fizikai teste eltt. Arra gondoljon: a fizikai teste sajt maga mgtt van. Ez egy kicsit szokatlan, de meg fogja szokni elg hamar. Nem kell megfeszteni az izmokat ez alatt. A test megprbl "fizikailag" engedelmeskedni, ezt nem kell hagyni.
Mentlis (tudat-) llapot
A felszni gondolatok teljesen ezekkel a gyakorlatokkal lesznek elfoglalva, gyhogy eddig a pontig semmilyen mentlis gyakorlatra nincs szksg. Amikor ellazultnak rezzk magunkat, a test elnehezl, s egy "knny" transzba kerlnk. A tbbi gyakorlatot ekkor el kell hagyni, s a tudatos lgzs gyakorlatt kell alkalmazni, hogy elkerljk a gondolatok elkalandozst.
Tudatos llegzs
rezze a llegzett kilgzs kzben, s rezze kilgzs kzben. Belgzsnl a kpzeletbeli kezekkel emeljen energit az alap-csakrbl a szv-csakrig. Figyelem: ha ennl a pontnl vibrci kezddik a testben, ne projektljon mg, hanem mozgassa a kezt egsz finoman, s szp lassan trjen vissza norml tudatllapotba.
Ezeket a gyakorlatokat naponta kell vgezni. Nhnyukat brhol lehet csinlni, ahol van pr perc szabadideje az embernek. Idvel a test (ha erre kondicionlja), gyorsan s knnyen fog vlaszolni. Gyakorlssal kpes lesz arra, hogy a testt TELJESEN ellaztsa csupn pr perc leforgsa alatt. Ez a trning lecskkenti a teljesen tudatos AP elrshez szksges idt.
3. rsz
Ez a rsz most mr tnylegesen a test elhagysrl, az AsztrlProjekcirl (AP) fog szlni. Ha elolvasta az elz kt rszt - ez pedig ersen ajnlott -, mr lehet bizonyos fogalma az AP folyamatval kapcsolatban. Rszletesebben is fogom trgyalni a kapcsold tmakrket, gymint: a kettssg, tbb test jelensge, bnuls, a pszichikus szl, tvoli AP, flelem, asztrlis szex, etika, belps ms testekbe, asztrlis entitsok (lnyek), az AP hatrai, gondolati formk, gygyts, problmk s egyb tmk.
Megjegyzs: ez az AP mdszer, amit albb trgyalok, kicsit eltr attl, amit ma az AP alatt rtnk. Ez annak a mdja, hogyan vgezzk az asztrlis testnk kivettst "teljesen tudatosan" (ntudatunknl) a vals vilgba - nem pedig az asztrlis skra. Ez megegyezik egy biztonsgos hall kzeli lmnnyel.
|