Az Aura : Az Aura s a csakrk(sszefoglal 2.) |
Az Aura s a csakrk(sszefoglal 2.)
jeserun2 2009.02.20. 20:09
Aura s Csakrk-sszefoglals
 |
ltalban aurnak nevezzk azt a lthatatlan energiaburkot, amely minden ember testt krlveszi. A klnbzõ vallsok s ezoterikus tudomnyok ms kifejezsekkel rjk le ugyanazt a jelensget. n a REIKI hagyomnyai szerinti elnevezseket hasznlom.
Az aura feladata az, hogy vdje a testnket a klsõ energiktl. Alapvetõen minden gondolat vagy rzs energit mozgst pozitv vagy negatv irnyban. Ezen energik ellen vd bennnket az aurnk. Msrsz az aurnk egyfajta informci feldolgoz s trol funkcit is megvalst. A rgi emlkek s fontos hatsok gyakran vekig lthatak az aurban. Az aurban troljuk az isteni energit, amit llandan felvesznk az univerzumbl, hogy a testnket a fizikai valsgban egszsgesen tudjuk tartani. Az anyagi atomokbl felptett testnk azonnal sztbomlik, amikor megszûnik az aurnk forml ereje. Az letnk fontos rsze teht az aura.
|
Csakrk
Az aurn szmos u.n. csakra tallhat, amelyet rvnylõ csatornaknt lehet elkpzelni. Ezeken a csatornkon jut a testnk s az aurnk a kozmikus energihoz. A sok csakra kzl a gerinc mentn tallunk ht fontos csakrt, amelyek llapota dntõ lehet az egszsgnk szempontjbl. Minden csakra az aura egy meghatrozott rteghez kapcsoldik s minden csakra egy sznnel azonosthat.
 |
1. Gykrcsakra (Muladhara)
A fizikai vilghoz kapcsold legals csakra, amely az aura legals u.n. tertest rteghez kapcsoldik. Ez az tertest a fizikai testnk hromdimenzis tervrajza. Ennek a tervnek alapjn maradnak a helykn a testnkben az atomok. A gykrcsakra szne a vrs s kzvetlenl a mellkvese mirigy mûkdsre hat. Az itt beraml energia a gerincoszlopot s a vese tjkt ltja el energival.
|
 |
2. Keresztcsonti vagy lpcsakra (Svadhishthana)
A msodik csakra az rzelmi test rteghez kapcsoldik az aurban. Ez a rteg az rzelmeinknek megfelelõen vltoz sznû foltokat tartalmaz. Ezek llandan vltoz s esetenknt az aurbl tvoz energiamintk. Ennek a csakrnak a szne a narancsvrs szn. A keresztcsonti csakra a nemzõszervekkel van kapcsolatban.
|
 |
3. Napfonatcsakra (Manipura)
A harmadik csakra a mentlis test rteghez kapcsolhat. Ez a rteg a gondolatok s mentlis folyamatok trol helye. Itt alakulnak a gondolataink energetikai minti. Ezek a tbbnyire ragyog srga sznû mintk a fej krl hoznak ltre egy glrit, de az egsz testnket is krl veszi kb. 7-20 centimteres tvolsgig. Ennek a csakrnak a szne a srga s a gyomor krnykn lvõ szerveket befolysolja.
|
|
Az als hrom csakra s aurarteg a fizikai vilgban ltezõ energiarendszerek, amelyek szoros kapcsolatban vannak a lthat fizikai testnkkel.
|
 |
4. Szvcsakra (Anahata)
A negyedik csakra az asztrlis rteghez kapcsoldik. Ez a rteg egyfajta tvzete az als hrom s a felsõ hrom rtegnek. Az asztrltest kti ssze a fizikai jellegû rtegeket a szellemi, lelki jellegû rtegekkel. Ez a rteg sokkal mozgkonyabb, mint az als hrom. Itt gyakran nagy energia formk mozognak s nem csak az aurn bell. A szvhez kapcsoldik az szeretet energija s rzse. Ezrt az egymst szeretõ emberek gyakran az asztrltestket sszektik energiaszlakkal. Egy kapcsolat megszûnsekor ezek a szlak elszakadnak. A szvcsakra szne a zld s szvhez kapcsold szervekre van hatssal.
|
 |
5. Torokcsakra (Vishuddha)
Az tdik csakra az u.n. teri minta rtege. Ez a szint nem anyagi. Az tertest eredeti tervt tartalmazza. Egy tkletes terv, amely alapjn a fizikai szint elkszl. Betegsgek, torzulsok sorn ezt a rteget kell kijavtani, hogy innen lefel taddhasson a tiszta informci a fizikai testnek. A torokcsakra szne kk s a torok krnyki szervekre van hatsa.
|
 |
6. Harmadikszem-csakra (Ajna)
A hatodik csakra a mennyei testhez kapcsoldik. A mennyei testnk segtsgvel - meditci kzben - kpesek vagyunk kapcsolatot teremteni az univerzum spiritulis lnyeivel. Angyalokkal, ms emberek lelkvel, a magasabb nnel. Ez a csakra indigkk sznû s az agyalapi mirigyhez ktõdik.
|
 |
7. Koronacsakra (Sahasrara)
A hetedik csakra a keterikus szinttel van kapcsolatban. Ha valaki erre a szintre emeli a tudatt, akkor tudatra brednk, hogy egyek vagyunk a teremtõ Istennel. Ez a rteg egy nagyon rugalmas s erõs rteg, amely az alsbb rteget is vdi a klsõ energiktl. Mrete egynektõl fggõen 0,75 - 1,5 mterrel terjedhet tl a fizikai testnkn. Egy nagy aranyl tojshjhoz hasonl kpzõdmny, amely elkpzelhetetlenl magas frekvencin rezeg. A koronacsakra szne a fehr s a tobozmirigyre van hatsa.
|
Mellkcsakrk
A testnkn szmos kisebb csakra tallhat mg. Ezek kzl jelentõsebbek a kt tenyr kzepn s a kt talp kzepn lvõ csakrk. A REIKI beavatsakor a tantvny koronacsakrjtl a szvszakrn keresztl a kt tenyr csakrjig egy csatornt hangol be a mester. Ezen a csatornn azutn a beavatott brmikor annyi energit kpes kzvetteni, amennyire szksg van. Ez a csatorna lehetõv teszi azt is, hogy a beavatott szemly is rszesljn az tmenõ energibl.
A csakrk s az aura teht egy bonyolult rendszer alapjn mûkdnek s a nagyon magas rezgsszm energikat transzformljk le az alacsonyabb rezgsû fizikai szintre. A szervezetnk a fizikai anyagot csak akkor kpes bepteni a testbe, ha ez a magasabb rezgsû informci is a megfelelõ formban a rendelkezsre ll.
Az aura rzkelse
Az aura rzkelse az emberek szmra kicsit misztikusnak tûnik, pedig a rgi idõkben sokan termszetes mdon lthattk az aura szneit. Erre utalnak azok a kpek, amelyeken a szent emberek feje krl glrit rajzoltak. Az indiai mûalkotsokon gyakran a csakrk is megjelennek a megfelelõ sznekkel brzolva. Feltehetõen ahogy egyre gyorsabb lett az letnk s egyre tbb fizikai fny r bennnket (lmpk, TV, szmtgp monitor) - a ltsunk beszûkl s nem rzkeljk a halvnyabb fnyeket, szneket. Azok az emberek, akik a termszetben lnek mg mindig kpesek ltni az erõs s nagy aurt. A legtbb llat is ms tartomnyban rzkeli a vilgot. Pldul a kutyk szlelik az emberi aurban lejtszd folyamatokat.
Nagyon izgalmas lenne a kisgyerekek auraltst vizsglni, mert a sajt tapasztalataim alapjn mondhatom, hogy a gyerekek is ltjk a szneket s a formkat az aurban, csak ksõbb mi felnõttek leszoktatjuk errõl õket. Lehet, hogy mindenki ltn az aurt, ha az iskolban fejlesztenk ezt a kpessget ?
Belsõ lts
Nhny klnleges kpessgû ember meditcis llapotban is kpes „ltni" msok aurjt. Ilyenkor taln nem is ltsrl kell beszlni, hanem az rzkels kiterjesztsrõl. A REIKI-vel foglalkozknl ez szinte magtl kifejlõdik az idõ mlsval s gyakorlssal pontosthat az szlels. Sajnos az szlels nem objektv, mert az szlelõ egyni rzsei nagyon zavarhatjk a megfigyelt esemnyeket. gy nem szabad diagnosztizlni, mert a hamis megfigyelst ksõbb a megfigyelt szemly annyira elfogadhatja, hogy megteremti az elkpzelt betegsgeket magnak.
Klsõ lts
Ennek a mdszernek az a lnyege, hogy a szemnk rzkelsi tartomnyt kiszlestjk. Sok gyakorlssal elrhetõ valami halvny burok szlelse az emberek krl, de itt is nagyon sok a szubjektv tnyezõ. Viszont erre minden ember kpes s csak a trelem szab hatrt a fejlõdsnek.
Fnykpezs
Egy orosz tuds a ‘30-as vekben kifejlesztett egy mdszer, amit azta is a nevvel - Kirlian fnykpezsnek neveznk. Kirlian nagyfeszltsgû vltakoz teret hozott ltre s ebben a trben vizsglta az lõ szervezetek viselkedst. A mdszer lnyege a kvetkezõ:
- a filmet letakarjuk, hogy ne rhesse fny
- a megfigyelt lõlnyt a filmre helyezzk: pl. az jjunat
- bekapcsoljuk a vltakoz nagyfeszltsgû teret
- nhny msodperc utn a filmet elõhvjuk.
jabban polaroid filmet hasznlnak az ilyen fnykpek elksztshez s kaphat Kirlian berendezs is, amely elõlltja a nagyfeszltsgû teret.
Figyelem : a sajt barkcsolt kszlkek letveszlyesek lehetnek ! Ne ksrletezznk ilyenekkel !
|